240 tys. użytkowników
681694 zdjęć, 903220 komentarzy
153 osoby online

Jak wybrać osuszacz budowlany?


Osuszacze powietrza to bardzo dobra inwestycja dla osób, którym w pomieszczeniu doskwiera nadmiar wilgoci. Dodatkowo, osuszacz budowlany pomoże również przyspieszyć część prac budowlanych (np. schnięcie wylewki). Jak działa to urządzenie i jakimi korzyściami mogą się cieszyć jego użytkownicy?


 

  • Czym są osuszacze budowlane?

  • Co wyróżnia osuszacz budowlany?

  • Dlaczego warto wynająć osuszacz powietrza? 
 


Osuszacz idealnie nadaje się do usuwania wilgoci w trakcie prac budowlanych i w różnych pomieszczeniach.

Czym są osuszacze budowlane?

Wykonawcy budowlani dość często zmagają się z wilgocią. Istnieją różne sposoby obniżania wilgotności powietrza i osuszania ścian w pomieszczeniach. Jednym z najpopularniejszych i zarazem najskuteczniejszych sposobów jest używanie osuszacza kondensacyjnego. W tej kategorii znajdują się urządzenia pobierające powietrze z otoczenia i dzięki skropleniu pary wodnej odzyskują z niego wilgoć. Następnie dochodzi do wypuszczania już osuszonego i ogrzanego powietrza. Osuszacze charakteryzują się różną wydajnością i bez problemu możemy je dopasować do pomieszczeń o określonych wielkościach.

Poziom wilgotności w domach stale się zmienia i jest zwiększany przez codzienne czynności, np. suszenie prania, gotowanie, branie prysznicu czy podlewanie kwiatów. Nawet nieosłonięte zbiorniki z wodą (np.otwarte akwarium) także zwiększają poziom wilgotności w pomieszczeniu.

Osuszacz jest często i chętnie używany w trakcie prac budowlanych przez firmy w czasie prac wykończeniowych i remontowych. Osuszanie pomieszczeń często pomaga przyspieszyć wiązanie gładzi czy schnięcie farby. Osuszacz powietrza wykorzystuje się nawet przed planowanymi pracami, już na etapie przygotowania podłoża. Wynajem urządzeń (sprawdź na https://www.bm-rent.pl/pl/wypozycz/osuszacze) zapewne zainteresuje właścicieli hal magazynowych lub starszych budynków, którym doskwierają podmokłe ściany. Urządzenia pozwalają usuwać wilgoć z pomieszczeń i osuszają skutecznie ściany, dzięki czemu nie dojdzie do rozwoju pleśni i grzybów.

Do najczęstszych przyczyn używania osuszaczy powietrza zalicza się:

  • prace budowlane – woda, która znajduje się w ścianach i posadzkach pozostała po wykonanych pracach budowlanych;
  • niesprawne systemy wentylacyjne, izolacyjne i/lub grzewcze;
  • wysoki poziom wilgotności w pomieszczeniu sprzyjający powstawaniu pleśni i grzybów na ścianach;
  • bliskość zbiorników wodnych, usytuowanie terenu i poziom wód gruntowych;
  • powódź lub zalanie pomieszczenia (np. przez dziurawy dach).
     

Co wyróżnia osuszacz budowlany?

Osuszacze charakteryzują solidne obudowy stalowe pomalowane na ostrzegawczy żółty kolor. Urządzenia mają trwałe uchwyty i koła, co ułatwia przemieszczanie ich nawet w trudnych warunkach budowy. Akcesoria ułatwiające transport sprawiają, że również wynajem osuszaczy będzie znacznie wygodniejszy, a zapakowanie urządzenia na pakę samochodu odbędzie się szybko i bezproblemowo.

Urządzenia są dostępne w kilku wariantach i różnią się głównie wydajnością, którą każdy może dopasować do wielkości danego pomieszczenia. Dzięki temu można wybrać maszynę optymalną do naszej sytuacji. Wszystkie osuszacze kondensacyjne są urządzeniami łatwymi w obsłudze. Natomiast cicha praca ich silników jest gwarancją tego, że pracownicy nie będą skarżyć się na hałas i niekorzystne warunki pracy.

 

Dlaczego warto wynająć osuszacz powietrza? 

Posiadacze osuszaczy powietrza chwalą sobie jego konserwację. Urządzenia są mało wymagające pod względem konserwacji i przeważnie nie zawierają wymiennych materiałów eksploatacyjnych. W większości osuszaczy rola ich posiadaczy sprowadza się do regularnego czyszczenia filtra ochronnego, który zbiera kurz, włosy oraz wiele innych zanieczyszczeń, które znajdują się w powietrzu. 

Przy wyborze urządzenia powinniśmy brać pod uwagę przede wszystkim cel jego użycia (użytek domowy, garaż, piwnica, prace budowlane, przemysł, basen lub inne miejsce). Osobom poszukującym osuszaczy do obszarów mieszkalnych poleca się cichsze modele urządzenia.

Wypożyczalnia osuszaczy i sprzętu dostarcza urządzenia najwyższej klasy świetnie sprawujące się w profesjonalnych pracach budowlanych. Maszyny pochodzą od uznanych producentów. Oferta jest bardzo atrakcyjną alternatywą dla zakupu osuszacza budowlanego. Wynajmowanie osuszacza nawet na kilka tygodni będzie wiązać się z niższymi kosztami w stosunku do zakupu nowego urządzenia.

Artykuł powstał we współpracy z Partnerem.
artykuł partnera
Brak odpowiedniej izolacji termicznej bramy garażowej prowadzi do powstania mostków termicznych, przez które ucieka znaczna część ciepła z budynku. W pewnych sytuacjach warto, a nawet trzeba tego unikać. W jakich? Kiedy należy rozważyć ocieplenie bramy garażowej?
więcej
Artykuł sponsorowany
Gzymsy elewacyjne to nie tylko ozdobny detal, ale prawdziwy architekt charakteru budynku. Te poziome elementy, montowane na fasadach, pełnią podwójną rolę: estetyczną i praktyczną. Swoją historią sięgają czasów starożytnej Grecji i Rzymu, a dziś są nieodłącznym elementem zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych projektów architektonicznych.
więcej
Artykuł sponsorowany
Listwy oświetleniowe LED stają się nie tylko elementem dekoracyjnym, ale prawdziwym game-changerem w kreowaniu atmosfery i funkcjonalności przestrzeni. Te innowacyjne rozwiązania oferują niezrównane możliwości aranżacyjne, łącząc w sobie estetykę, energooszczędność i wszechstronność zastosowania.
więcej
artykuł partnera
Drzwi zewnętrzne to element domu czy mieszkania, który wybieramy raz na wiele lat. Dlatego tak ważne jest, by zakup był przemyślany i naprawdę udany. Czym kierować się przy wyborze drzwi zewnętrznych i na jakie aspekty należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy!
więcej
artykuł partnera
Zabudowa kominka elektrycznego to doskonały sposób na stworzenie nowoczesnego i eleganckiego wnętrza. Model wbudowany w ścianę nadaje przestrzeni luksusowego charakteru, a dodatkowo może pełnić funkcję grzewczą. Wbrew pozorom, zabudowa kominka elektrycznego nie jest skomplikowana i nie wymaga podłączania do systemu kominowego. Wiele jednak zależy od tego, jakie materiały zostan (...)
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.