240 tys. użytkowników
681694 zdjęć, 903220 komentarzy
160 osób online

Czy warto kupić dystrybutor wody do domu?


Używanie wody butelkowanej wraz z dystrybutorem częściej kojarzy się z życiem biurowym, gdyż urządzenie to uważane jest za niezbędny atrybut każdej firmy. Mimo to postęp technologiczny pozwolił na znaczne zmniejszenie rozmiarów konstrukcji, dzięki czemu mogą być one stosowane w każdym lokalu, a nawet w domu. Pomimo wygody, wiele osób po prostu nie rozumie, dlaczego mieliby używać chłodziarki w domu. Jeśli i Ty stoisz przed tym dylematem, warto szczegółowo przeanalizować cechy i funkcjonalność chłodziarek, ich odmiany i zalety w domu. Pomoże to obiektywnie ocenić znaczenie i potrzebę posiadania takiego urządzenia we własnym domu.



Zasady działania i rodzaje dystrybutorów wody

Podstawowym celem dystrybutora jest uproszczenie obsługi dużych butli z wodą, gdyż ich transport i użytkowanie jest problematyczne. Ta opcja jest dość problematyczna w codziennym życiu, więc wiele osób zastanawia się nad kwestią zakupu dystrybutora dla swoich osobistych potrzeb.W zależności od rodzaju konstrukcji są to:

  • Modele na biurko. Miniaturowe opcje, idealne dla małych biur, prywatnych gabinetów lub w domu. Ich zaletą jest kompaktowa konstrukcja przy niskich kosztach.
  • Modele wolnostojące. Bardziej solidna i masywna konstrukcja, oferująca większą wygodę i dodatkowe opcje.

Dodatkowe opcje i różnice:

  • Ładowanie od góry i od dołu. W przypadku stosowania butelek 19-litrowych kwestia ta jest bardzo istotna, dlatego na rynku dostępne są modele z różnymi opcjami mocowania pojemników.
  • Chłodzenie lub ogrzewanie. Oprócz zwykłego pompowania wody, dystrybutor może chłodzić lub podgrzewać wodę przed jej wydaniem.
  • Gazowanie wody. System karbonizacji wody, który zamienia najczystszy płyn w wodę gazowaną.
  • Lodówka lub szafka. Dodatkowe opcje, które zwiększają komfort użytkowania urządzenia. Dodatkowa wnęka może pomieścić zestaw dodatkowych szklanek, środki czystości lub inne przedmioty.

Zalety i wady instalacji w domu:

  • Wygoda. Zakup i instalacja dowolnego dystrybutora skraca czas potrzebny do obsługi systemu. W przeciwieństwie do ręcznego napełniania butelek dystrybutor umożliwia napełnienie szklanki świeżą wodą w ciągu kilku sekund.
  • Bezpieczeństwo. Zabezpieczenia dystrybutora zapobiegają przedostawaniu się bakterii, ponieważ butelki są wymieniane tylko raz na kilka tygodni, w zależności od liczby mieszkańców.
  • Przystępność cenowa. Dostępne w nowych modelach dla domu i biura, z łatwością znajdziesz odpowiednią opcję dla swojej rodziny.
  • Do wad należą koszty nabycia i utrzymania, ale są one łatwo kompensowane przez zwiększony komfort użytkowania urządzenia.

Korzystając z dystrybutora w domu, nie musisz się martwić o prawidłowe otwieranie i przechowywanie pojemników, napełnianie różnych pojemników z butelki ręcznie, czysta woda pitna będzie zawsze w zasięgu ręki.

Jak wybrać dystrybutor wody?

Uwzględnij lokalizację i liczbę użytkowników. W biurze lub mieszkaniu najlepszym wyborem jest przepływowy dystrybutor, który samodzielnie filtruje wodę z kranu do momentu, aż stanie się ona zdatna do picia. Można je podłączyć bezpośrednio do sieci wodociągowej w ciągu zaledwie 30 minut. Standardowy domowy dystrybutor wody nie jest odpowiedni dla każdego. W dużej grupie może szybko zabraknąć wody w najbardziej nieodpowiednim momencie, a wymiana butelki może zająć sporo czasu. Dystrybutor przepływowy jest bardziej ekonomiczny na dłuższą metę, ponieważ nie trzeba zamawiać nowych butelek wody przez cały czas.

Zwróć uwagę na częstotliwość czyszczenia

Ciecz jest pożywką dla patogenów. Zastosowanie technologii antybakteryjnej w dozownikach wody pitnej jest absolutnie niezbędne.Najwyższą możliwą ochronę przed rozwojem patogenów zapewniają przepływowe uzdatniacze wody z technologią dezynfekcji ultrafioletowej. Powłoka antybakteryjna na powierzchni maszyn skutecznie chroni ich czystość.

Określić wielkość

W Twoim domu zawsze znajdzie się miejsce na standardowej wielkości domowy dystrybutor wody. Jeśli przestrzeń jest na wagę złota, rozwiązaniem są modele na biurko.Mogą one chłodzić lub podgrzewać wodę, dostarczać wodę o temperaturze pokojowej lub gazowaną. Poifiery są podłączane bezpośrednio do rury wodociągowej w odległości do 50 metrów od rury. Po podłączeniu do rury dozownik wody jest podłączany do źródła zasilania i zaczyna działać. Woda z wodociągu dostaje się do systemu filtracji poofeizera. Dystrybutory z butelkami występują również w wersjach stołowych. Można je postawić na parapecie lub położyć na blacie kuchennym. Ważą różnie, najczęściej w granicach 3-4 kg.

Artykuł powstał we współpracy z Partnerem.

artykuł partnera
Brak odpowiedniej izolacji termicznej bramy garażowej prowadzi do powstania mostków termicznych, przez które ucieka znaczna część ciepła z budynku. W pewnych sytuacjach warto, a nawet trzeba tego unikać. W jakich? Kiedy należy rozważyć ocieplenie bramy garażowej?
więcej
Artykuł sponsorowany
Gzymsy elewacyjne to nie tylko ozdobny detal, ale prawdziwy architekt charakteru budynku. Te poziome elementy, montowane na fasadach, pełnią podwójną rolę: estetyczną i praktyczną. Swoją historią sięgają czasów starożytnej Grecji i Rzymu, a dziś są nieodłącznym elementem zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych projektów architektonicznych.
więcej
Artykuł sponsorowany
Listwy oświetleniowe LED stają się nie tylko elementem dekoracyjnym, ale prawdziwym game-changerem w kreowaniu atmosfery i funkcjonalności przestrzeni. Te innowacyjne rozwiązania oferują niezrównane możliwości aranżacyjne, łącząc w sobie estetykę, energooszczędność i wszechstronność zastosowania.
więcej
artykuł partnera
Drzwi zewnętrzne to element domu czy mieszkania, który wybieramy raz na wiele lat. Dlatego tak ważne jest, by zakup był przemyślany i naprawdę udany. Czym kierować się przy wyborze drzwi zewnętrznych i na jakie aspekty należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy!
więcej
artykuł partnera
Zabudowa kominka elektrycznego to doskonały sposób na stworzenie nowoczesnego i eleganckiego wnętrza. Model wbudowany w ścianę nadaje przestrzeni luksusowego charakteru, a dodatkowo może pełnić funkcję grzewczą. Wbrew pozorom, zabudowa kominka elektrycznego nie jest skomplikowana i nie wymaga podłączania do systemu kominowego. Wiele jednak zależy od tego, jakie materiały zostan (...)
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.