240 tys. użytkowników
681694 zdjęć, 903220 komentarzy
168 osób online

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie sufitu - oprawy LED


Niektórzy z Was mogą nie wiedzieć, że lampa umieszczona centralnie na suficie nie gwarantuje dobrego oświetlenia w pomieszczeniu. Warto zadbać wówczas o oprawy LED wpuszczane, które zapewnią główne oświetlenie.



Oprawy oświetleniowe LED wpuszczane w sufit

Zwykle wieszana centralnie w pomieszczeniu lampa nie spełnia dobrze funkcji oświetleniowej. Wyszukane klosze, abażury i żyrandole to świetny sposób na dekorację pomieszczenia i nadanie mu charakteru, ale zdecydowanie nie nadają się do właściwego oświetlenia wnętrza, które sprzyja funkcjonowaniu i wykonywaniu codziennych czynności. Tę rolę przejmują oprawy techniczne, które rozlokowane w różnych miejscach na suficie, oświetlają wszystkie strategiczne punkty. Oprawy wpuszczane w sufit podwieszany doskonale komponują się z pozostałym wyposażeniem wnętrz i nie rzucają się w oczy, zapewniając jednocześnie właściwą ilość światła.

Oprawy LED wpuszczane w sufit

Lampy LED wpuszczane w sufit to minimalistyczne, punktowe oświetlenie, którego część techniczna/przyłączeniowa, chowana jest w suficie. Zwykle minimalnie wystają z sufitu, a obecnie dostępna kolorystyka i kształty pozwalają dopasować je do aranżacji wnętrza. Jednak co ważniejsze ich wymiary pozwalają rozlokować je w różnych częściach sufitu, w tym w strategicznych miejscach, które wymagają światła o większym natężeniu. Na przykład w kuchni, nad blatem kuchennym, w łazience itd. Lampy wpuszczane mają prostą budowę.

Jak zbudowane są oprawy wpuszczane LED

Nie zgłębiając szczegółów technicznych, oprawa wpuszczana to oprawa, do której mocuje się źródło światła. Obecnie lampy sufitowe wpuszczane mają wiele różnych kształtów. Najczęściej spotykane do okrągłe czy kwadratowe, w różnych wielkościach. Zbudowane są w ten sposób, że część przyłączeniowa chowana jest w suficie, natomiast część oprawy z sufitu wystaje. W wielu z nich, zamontowane źródło światła skierowane jest do dołu. Jednak istnieją także oprawy, które umożliwiają ustawianie go pod różnym kątem. Dzięki temu możesz skierować strumień światła dokładnie tam, gdzie go potrzebujesz.

Lampy LED wpuszczane — zalety

Oświetlenie sufitowe wpuszczane ma wiele zalet. Poza już wymienionymi, dotyczącymi wyglądu i możliwości kierowania światła, tam, gdzie jest potrzebne, oprawa wpuszczana LED umożliwia dobór odpowiedniej barwy i natężenia światła. Z łatwością dostosujesz ją do potrzeb wnętrza. Jeśli zależy Ci na dobrym oświetleniu w Twoim mieszkaniu, koniecznie zajrzyj na tę stronę https://in360.pl/oswietlenie/oprawy-oswietleniowe.html.


artykuł partnera
Brak odpowiedniej izolacji termicznej bramy garażowej prowadzi do powstania mostków termicznych, przez które ucieka znaczna część ciepła z budynku. W pewnych sytuacjach warto, a nawet trzeba tego unikać. W jakich? Kiedy należy rozważyć ocieplenie bramy garażowej?
więcej
Artykuł sponsorowany
Gzymsy elewacyjne to nie tylko ozdobny detal, ale prawdziwy architekt charakteru budynku. Te poziome elementy, montowane na fasadach, pełnią podwójną rolę: estetyczną i praktyczną. Swoją historią sięgają czasów starożytnej Grecji i Rzymu, a dziś są nieodłącznym elementem zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych projektów architektonicznych.
więcej
Artykuł sponsorowany
Listwy oświetleniowe LED stają się nie tylko elementem dekoracyjnym, ale prawdziwym game-changerem w kreowaniu atmosfery i funkcjonalności przestrzeni. Te innowacyjne rozwiązania oferują niezrównane możliwości aranżacyjne, łącząc w sobie estetykę, energooszczędność i wszechstronność zastosowania.
więcej
artykuł partnera
Drzwi zewnętrzne to element domu czy mieszkania, który wybieramy raz na wiele lat. Dlatego tak ważne jest, by zakup był przemyślany i naprawdę udany. Czym kierować się przy wyborze drzwi zewnętrznych i na jakie aspekty należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy!
więcej
artykuł partnera
Zabudowa kominka elektrycznego to doskonały sposób na stworzenie nowoczesnego i eleganckiego wnętrza. Model wbudowany w ścianę nadaje przestrzeni luksusowego charakteru, a dodatkowo może pełnić funkcję grzewczą. Wbrew pozorom, zabudowa kominka elektrycznego nie jest skomplikowana i nie wymaga podłączania do systemu kominowego. Wiele jednak zależy od tego, jakie materiały zostan (...)
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.