240 tys. użytkowników
680536 zdjęć, 903887 komentarzy
298 osób online

Jakie zalety i wady mają posadzki anhydrytowe?


Interesuje Cię wylewka anhydrytowa? Zastanawiasz się, czy posadzki anhydrytowe będą dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem? Już teraz sprawdź jakie zalety i wady mają posadzki anhydrytowe! Szczegóły na ten temat znajdziesz w dzisiejszym artykule.   1. Gdzie można wykorzystać posadzki anhydrytowe?
  2. Jakie zalety i wady ma wylewka anhydrytowa?
  3. Jak dobrać odpowiednią wylewkę anhydrytową?

Gdzie właściwie można wykorzystywać posadzki anhydrytowe? Czy sprawdzą się w każdym pomieszczeniu w domu? Jakie wady oraz zalety ma wylewka anhydrytowa? W jaki sposób dobiera się wylewkę anhydrytową? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, znajdziesz je w niniejszym wpisie. Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z jego treścią. 

Gdzie można wykorzystać posadzki anhydrytowe?

Posadzki anhydrytowe, które znajdziesz między innymi w ofercie na stronie https://www.termolit.pl/posadzki-anhydrytowe.html to doskonałe rozwiązanie na ogrzewanie podłogowe. Sprawdzą się pod każdą wykładzinę – również tę najbardziej wymagającą. Wylewkę anhydrytową można zatem wykorzystać zarówno pod płytki, jak i podłogi drewniane, panele, wykładziny czy żywiczne posadzki. 

Taka posadzka anhydrytowa może zostać zastosowana praktycznie w każdym pomieszczeniu. Nie tylko w domu, ale również w mieszkaniu. Ponadto nierzadko wykorzystuje się posadzki anhydrytowe w budynkach publicznego użytku – na przykład w urzędach, szpitalu czy nawet w szkole. Jeśli jesteś zainteresowany wylewką anhydrytową, nie zwlekaj i już teraz znajdź odpowiednią firmę, która się tym zajmie. 

Jakie zalety i wady ma wylewka anhydrytowa?

Wylewka anhydrytowa ma wiele zalet. Do plusów zalicza się przede wszystkim fakt, że będzie świetnym rozwiązaniem z każdym pomieszczeniu. Również inwestycja – dom, mieszkanie czy budynek użytku publicznego – nie stanowi żadnego ograniczenia. Ponadto wylewkę anhydrytową można wykorzystać jako wylewkę na instalację ogrzewania podłogowego. Nie oznacza to jednak, że tylko w takiej sytuacji, gdyż wylewka świetnie sprawdza się również wtedy, gdy tego ogrzewania podłogowego nie planujemy montować. 

Kolejną zaletą jest to, że wylewka anhydrytowa może zostać wykorzystana pod każdą okładzinę. A zatem wybór podłogi nie stanowi żadnego ograniczenia. Wylewka będzie świetną opcją zarówno pod płytkami, jak i kamieniami, gresami, wykładzinami winylowymi, które są rozwiązaniem cienkowarstwowym. Ponadto wylewka anhydrytowa jest doskonałym podkładem pod wymagające okładziny, do których z reguły zalicza się posadzki żywiczne czy drewniane. 

Wielu specjalistów uważa, że posadzki anhydrytowe są lepszą opcją niż piaskowo-cementowe. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie wymagają od nas stosowania żadnych zbrojeń. Dodatkowo są wytrzymałe na ściskanie oraz zginanie. Występują w takich klasach wytrzymałościowych, które są porównywalne do tak zwanego betonu B25. Ponadto świetnie pasują do tych pomieszczeń, w których planuje się montować instalację ogrzewania podłogowego. Mają około dwukrotnie lepszą cieplną przewodność.

Do zalet wylewki anhydrytowej zalicza się również fakt, że bardzo szybko schnie. Z reguły potrzebuje około 12 – 48 godzin – jest to uzależnione oczywiście od materiału. A zatem po dwóch dniach można kontynuować prace remontowe, a po pięciu włączyć podłogowe ogrzewanie. 

Wylewki anhydrytowe mają również pewne wady, o których warto wiedzieć. Minusem jest głównie to, że przed wykorzystaniem wylewki, należy starannie przygotować podłoże. Niestety, proces ten z reguły jest dosyć czasochłonny. Jeśli jednak nie przygotujesz podłoża odpowiednio starannie, może mieć to negatywny wpływ na działanie systemu grzewczego. 

Kolejną wadą wylewek anhydrytowych jest to, że nie nadają się do takich pomieszczeń, jak pralnia przemysłowa czy sauna. Dodatkowo na wylewce anhydrytowej niekiedy powstaje tak zwane mleczko. Zależy to od ostatecznego wyboru materiału. Mleczko to niestety trzeba przeszlifować.  

Jak dobrać odpowiednią wylewkę anhydrytową?

Wybierając wylewkę anhydrytową, w pierwszej kolejności zastanów się, w jakim pomieszczeniu będziesz chciał ją wykorzystać. To od tego zależy między innymi grubość wylewki anhydrytowej. Standardowo w budynku mieszkalnym z reguły mamy do czynienia ze stosunkowo małym obciążeniem, szczególnie że w domu czy mieszkaniu nie przebywa zbyt dużo osób. W takiej sytuacji nie trzeba decydować się na bardzo wytrzymałe rozwiązanie. 

W budynku użyteczności publicznej podłoga będzie narażona na znacznie większe obciążenie niż w domu. W takiej sytuacji warto wybrać wytrzymalszą opcję. Produkty o najwyższej klasie wytrzymałości natomiast sprawdzą się tam, gdzie podłogi poddawane są ogromnym obciążeniom – na przykład na magazynie, gdzie składuje się stosunkowo ciężkie towary czy na salach koncertowych.

Zalety wylewki anhydrytowej to nie tylko wysoki współczynnik przenikania ciepła, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w domach z ogrzewaniem podłogowym. Warto również wspomnieć o tym, że zamieniając tradycyjną wylewkę cementową na produkt na bazie spoiwa anhydrytowego, można cieszyć się większym komfortem podczas chłodnych dni. Jest to możliwe dzięki temu, że wylewka anhydrytowa nagrzewa się o wiele szybciej, niż ma to miejsce w przypadku wylewek cementowych. Jak widać, jest wiele argumentów za tym, aby zrezygnować z wylewki cementowej. Opisywane rozwiązanie nie wymaga dylatacji pośrednich, co ułatwia jego stosowanie.


artykuł partnera
Każdy z nas, kto posiada własny dom, stara się wyposażyć go tak, by spełniał on jak najwyższe standardy bytowe. Stąd też konieczną sprawą są tutaj przemyślane inwestycje zarówno w jego wyposażenie wewnętrzne, jak i odpowiednie zabezpieczenie np. otworów drzwiowych oraz okiennych, itp.
więcej
artykuł partnera
Okna dachowe to ważny element, od którego zależy komfort użytkowania poddasza. Warto już o nich pomyśleć już na etapie projektowania domu, a także w czasie remontu czy modernizacji budynku. Okna w dachu doświetlają wnętrze, pozwalają na przewietrzenie pomieszczenia, zapewniają także dobry widok na zewnątrz.
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.