240 tys. użytkowników
681694 zdjęć, 903220 komentarzy
183 osoby online

Dlaczego warto zdecydować się na sufit podwieszany?


Sufit podwieszany pozwala uzyskać świetny efekt wizualny, a jednocześnie jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zaczyna interesować się korzyściami, jakie daje podwieszenie sufitu. Jest to prosty i skuteczny sposób na zamaskowanie niedoskonałości związanych z pracami dewelopera, jak i firm remontowych. Dużą zaletą sufitu podwieszanego jest to, że chociaż wymaga poświęcenia czasu i energii, to wszystkie prace można wykonać samodzielnie, co pozwala uniknąć dodatkowych kosztów.



  1. Co daje sufit podwieszany?
  2. Jaki jest koszt sufitu podwieszanego?
  3. Jak przeprowadzić montaż sufitu podwieszanego?
  4. Kiedy sufit podwieszany zdecydowanie się nie sprawdzi?

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, czy sufit podwieszany sprawdzi się w twoim przypadku lub chcesz poznać wszystkie wady i zalety, jakimi charakteryzują się sufity podwieszane, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu. Znajdziesz tu również wiele wskazówek, które pozwolą ci łatwo zamontować sufit podwieszany.

Co daje sufit podwieszany?

Nawet starannie wykonany sufit może z czasem zacząć pękać, co zazwyczaj jest nieuniknione w przypadku nowego budownictwa. Dodatkowo w zależności od tego, jak w danym momencie pada światło, na suficie mogą być widoczne różne niedociągnięcia. Sufit podwieszany idealnie rozwiązuje ten problem, a przy okazji pozwala zamaskować elementy instalacji, różnego rodzaju rury i przewody, o których zapomniało się podczas remontu.

Do montażu sufitu podwieszanego często przekonują się również te osoby, które co prawda nie mają żadnych zastrzeżeń do samego sufitu, ale chciałyby zamontować sufitowe nagłośnienie lub nowoczesne oświetlenie LED. Podwieszany sufit pozwoli również zmniejszyć powierzchnię, jaką trzeba ogrzać, co automatycznie przełoży się na obniżenie rachunków.

Jaki jest koszt sufitu podwieszanego?

Jeżeli chodzi o koszt sufitu podwieszanego wykonanego z płyt gipsowo kartonowych, to kluczowe znaczenie mają dwie rzeczy. Pierwsza z nich to oczywiście metraż pomieszczenia. Na całkowity koszt wpływa również to, czy przy suficie podwieszanym będzie się korzystało z usług fachowców, czy też wszystkie prace zostaną wykonane we własnym zakresie. Wybierając usługi fachowców, trzeba się liczyć z wydatkami na poziomie 120-160 złotych za metr kwadratowy. Taniej wyjdzie podwieszenie sufitu w pomieszczeniu o standardowym kształcie. Nietypowe skosy mogą nieznacznie zwiększyć koszty.

Jak przeprowadzić montaż sufitu podwieszanego?

Wykonanie sufitu podwieszanego należy zacząć od zakupu niezbędnych materiałów i akcesoriów, co najprościej można zrobić przez Internet, co pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. Po zamówieniu profili głównych oraz takich akcesoriów jak złącza profili czy elementów do mocowania sufitowego można przystąpić do rozpoczęcia prac.

Pierwszym krokiem powinno być uformowanie płyt G-K. Następnie należy wyznaczyć poziom sufitu, po czym można przystąpić do zamontowania profili przyściennych. Kolejnym etapem powinno być wyznaczenie miejsca profili głównych oraz ich zamontowanie. Po przeprowadzeniu montażu profili nośnych można przystąpić do zamocowania płyt na suficie. To oczywiście nie koniec, bo trzeba będzie jeszcze zaszpachlować spoiny i pomalować obniżony sufit.

Kiedy sufit podwieszany zdecydowanie się nie sprawdzi?

Chociaż sufit podwieszany ma wiele zalet, w niektórych przypadkach może się nie sprawdzić. Należy więc unikać takich prac w łazience, ponieważ występuje tu duża wilgotność powietrza. Podobnie jest zazwyczaj z kuchniami.

artykuł partnera
Brak odpowiedniej izolacji termicznej bramy garażowej prowadzi do powstania mostków termicznych, przez które ucieka znaczna część ciepła z budynku. W pewnych sytuacjach warto, a nawet trzeba tego unikać. W jakich? Kiedy należy rozważyć ocieplenie bramy garażowej?
więcej
Artykuł sponsorowany
Gzymsy elewacyjne to nie tylko ozdobny detal, ale prawdziwy architekt charakteru budynku. Te poziome elementy, montowane na fasadach, pełnią podwójną rolę: estetyczną i praktyczną. Swoją historią sięgają czasów starożytnej Grecji i Rzymu, a dziś są nieodłącznym elementem zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych projektów architektonicznych.
więcej
Artykuł sponsorowany
Listwy oświetleniowe LED stają się nie tylko elementem dekoracyjnym, ale prawdziwym game-changerem w kreowaniu atmosfery i funkcjonalności przestrzeni. Te innowacyjne rozwiązania oferują niezrównane możliwości aranżacyjne, łącząc w sobie estetykę, energooszczędność i wszechstronność zastosowania.
więcej
artykuł partnera
Drzwi zewnętrzne to element domu czy mieszkania, który wybieramy raz na wiele lat. Dlatego tak ważne jest, by zakup był przemyślany i naprawdę udany. Czym kierować się przy wyborze drzwi zewnętrznych i na jakie aspekty należy zwrócić uwagę? Podpowiadamy!
więcej
artykuł partnera
Zabudowa kominka elektrycznego to doskonały sposób na stworzenie nowoczesnego i eleganckiego wnętrza. Model wbudowany w ścianę nadaje przestrzeni luksusowego charakteru, a dodatkowo może pełnić funkcję grzewczą. Wbrew pozorom, zabudowa kominka elektrycznego nie jest skomplikowana i nie wymaga podłączania do systemu kominowego. Wiele jednak zależy od tego, jakie materiały zostan (...)
więcej
Obserwowane blogi
Funkcja "Obserwujesz blogi" działa wyłącznie dla zalogowanych użytkowników.